Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,6 Výborné 3 recenzí

Skotsko - autobusem

AMSTERDAM • HADRIANŮV VAL • EDINBURGH • BLAIR CASTLE • FORT GEORGE • LOCH NESS • OSTROV SKYE • FORT WILLIAM • GLENCOE • LUSS • LOCH LOMOND • ST. ANDREWS • FALKIRK • YORK • CAMBRIDGE • LONDÝN

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 8% ze základní ceny do 31.12.2017, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3990
2 lůžk. kajuta na trajektu tam Na osobu / Na zájezd 2490
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
13.07.2018- 24.07.2018 19 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

V podvečerních hodinách odjezd z Brna (nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Noční přejezd přes Německo.

2. den

Dopoledne prohlídka Amsterdamu. Dle casových možností projíždka lodí po kanálech. Odpoledne se v prístavu Ijmuiden nalodíme na noční trajekt do Anglie. Nocleh ve čtyřlužkových kajutách.

3. den:

Ráno příjezd do Newcastle v severní Anglii. Cestou na sever římský Hadriánův val s jeho obrannými pevnostmi a středověké opatství Jedburgh Abbey. Prohlédneme si Abbotsford House, sídlo, kde žil a tvořil Sir Walter Scott. Prohlídku oblasti Borders zakončíme v Melrose Abbey, v jednom z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce skotského krále Roberta I. Ubytování s večeří v rodinách.

4. den:

Ráno odjezd na prohlídku Edinburghu – rozlehlý královský hrad střežící národní pýchu Skotů – korunovační klenoty. Projdeme se po hlavní třídě Royal Mile s katedrálou sv. Jiljí a historickými budovami, na jejímž konci je ultramoderní stavba skotského parlamentu i sídlo královny Alžběty II. – Hollyrood Palace. Pro zájemce můžeme podniknout krátkou procházku do blízkých vrcholů Salisbury Craigs či na Calton Hill, z nichž je úchvatný výhled na město. Večer návrat na ubytování, večere.

5. den:

Ráno odjezd do severního Skotska - – oblast Highlands. Navštívíme zámek Blair Castle, sídlo vévodů z Atholu. Za nejkrásnější příklad evropské vojenské architektury je považována pevnost Fort George s krásným výhledem na záliv Moray Firth s možností pozorování delfínů skákavých. Dále k proslulému jezeru Loch Ness, na jehož západním břehu stojí zřícenina hradu Urquhart Castle. Shlédneme nádherný masiv Pěti sester v údolí Glen Shiel a romantickou tvrz Eilean Donan Castle se strhující polohou na jezeře Loch Duich. Večer prejezd na ubytování v hostelu.

6. den:

Absolvujeme okružní jízdu ostrovem Skye, který je největším ostrovem Vnitřních Hebrid. Čekají nás líbezné přírodní scenérie i povídání o historii. Prohlédneme panství klanu McLeod, hrad a zahrady hradu Dunvegan ve fjordové laguně, v níž dodnes žije přes 370 tuleňů obecných, za kterými se vypravíme na motorových lodičkách. Dále navštívíme Museum of Island Life, překrásné útesy Kilt Rock, tvořené šestibokými čedičovými sloupy a vodopády Lealt falls. V případě příznivého počasí podnikneme krátkou procházku k Fairy Pools a peší výstup k Old Man of Storr. Zastávka v hlavním městě ostrova Portree. Večer návrat na ubytování v hostelu.

7. den:

Ráno se přeplavíme trajektem z ostrova Skye na pevninu do přístavu Mallaig. Panoramatickou cestou údolím Glenfinnan budeme sledovat parní vlak Jacobite Railway (známý z filmů Harry Potter), přijedeme k soustavě osmi zdymadel Neptune’s Staircase, představujícím nejpůsobivější úsek Kaledonského průplavu, odkud spatříme Ben Nevis, nejvyšší horu Británie. Přes Fort William, budeme pokračovat kolem Kinlochlevenských vodopádů do Glencoe, místa s impozantní scenérií a bouřlivou minulostí. Příští zastávkou bude pitoreskní vesnička Luss, která leží na břehu největšího sladkovodního jezera v Británii Loch Lomond. Ubytování s večeří v rodinách.

8. den:

Taje výroby skotské whisky odhalíme v palírně The Glenturret Distillery, která je také známa pod obchodní značkou míchané skotské whisky Famous Grouse. Dále navštívíme městečko St. Andrews proslavené golfovými kluby, kde také můžeme ochutnat rybí speciality. Nezapomeneme na rybářský přístav ve vesnici Crail, odkud se v případě příznivého počasí vydáme na pěší procházku podél Severního moře tzv. Fife Coastal Path do rybářského městečka a Anstruther.Návrat na ubytování, večeře.

9. den:

Ráno se projdeme k bitevnímu poli Bannockburn, kde se rozloučíme s městem Stirling a vydáme se k městu Falkirk, Krátkou procházkou navštívíme bájná vodní zvířata The Kelpies - největší sochy koní na světě, ale také si na vlastní kůži vyzkoušíme supermoderní technický unikát, lodní výtah the Falkirk wheel, který vyzvedává proplouvající lodě do výšky 35 m. Pokračujeme k zámku Drumlanrig, který je už 300 let sídlem vévodů z Buccleuch and Queensberry. Se Skotskem se rozloučíme v Gretna Green, kde se ročně uskuteční více než 4000 skotských svateb. Večer ubytování v hotelu u Yorku.

10. den:

Dopoledne prohlídka stredovekého centra mesta York, které nás uchvátí překrásnými hrázděnými domy a křivolakými uličkami, nad kterými majestátně ční York Minster, katedrála, která se pyšní nejen svou velikostí, ale i nejvetším počtem středověkých maleb na skle. Navštívíme unikátní muzeum Yorvik Viking Centre. Odtud přejedeme do Cambridge, významného univerzitního města.Večer odjezd na ubytování v hotelu v Londýně.

11. den:

Prohlídka Londýna – Westminsterské opatství, Buckhinghamský palác, parlament, Big Ben, Trafalgar square Picadilly Circus. Prohlédneme si katedrálu sv. Pavla, dále Tower s korunovačními klenoty a s hlavním městem se rozloučíme procházkou kolem Tower Bridge do nedalekých Doků Svaté Kateřiny. Večer odjezd trajektem do Francie a přes Belgii a Německo do ČR.

12. den:

Večer příjezd do Brna a dalších odjezdových míst.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• tam i zpět dopravu luxusním autobusem
• trajekt Ijmuiden–Newcastle ve čtyřlůžkových kajutách
• trajekt Dover–Calais v kategorii deck
• vnitrostátní trajekt Armadale–Mallaig
• 4× ubytování v soukromí ve 2lůžkových pokojích
• 2× ubytování v hostelu ve 4–6lůžkových pokojích
(príslušenství spolecné na chodbách)
• 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích
s príslušenstvím
• 8× snídani
• 4× večeři v rodinách
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3.990 Kč (nelze v hostelu)
• dvoulůžková kajuta na trajetu 2.490 Kč/os.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 16.8.2015
Ve dnech 17. až 28. července jsem se zúčastnil Vámi organizovaného poznávacího zájezdu do Skotska. Dovolte mi, abych touto cestou vyjádřil vaší agentuře uznání a poděkování za úžasný, programově dynamický, bohatý a organizačně naprosto nadstandardní zážitek. Vaším reprezentantem, a to s velkým „R“ - a naším průvodcem po Skotsku, ale i v Yorku a Londýně byla paní Eva Klímová. Věřte mi, že jsem lepšího průvodce za svých mnoha let cestování nepoznal! Je to skvělá, krásná, charismatická, inteligentní žena s velkým smyslem pro zodpovědnost i pro humor a její vědomosti a prezentační schopnosti jsou naprosto mimořádné. Po odborné stránce až encyklopedicky znalá, po lidské citlivá, pozorná a vstřícná. Díky její osobě se na tento zájezd nedá nikdy zapomenout. Rád bych vás požádal, abyste jménem mým a jistě také všech účastníků poděkovali paní Evě Klímové a popřáli jí v další kariéře i osobním životě hodně štěstí! Se srdečným pozdravem Florián

Mail doručen 18.11.2014
Vážení,dovolte,abych touto cestou poděkovala vaší cestovní kanceláři a zejména naší skvělé a milé průvodkyni p.Evě Kubíkové za naprosto úžasný poznávací zájezd/termín byl 18.7.-29.7.2014/. Než jsem odjížděla věděla jsem o Skotsku jen velmi málo,že muži nosí sukně,že existuje skotská whisky a Lochnesská příšera.Paní Evička Kubíková nám poskytla erudované informace o Skotsku.Přeji hodně úspěchů! Ještě jednou díky,z Lubence zdraví Mirka Kostelecká

Dopis 10.8.2005
Ve dnech 16.-22.července 2005 jsem se zúčastnila leteckého zájezdu do Skotska. Vzhledem k tomu, že poznávací zájezd byl pořádán Vaší cestovní kanceláří, dovolte mi, abych Vám touto cestou vyjádřila svou maximální spokojenost a poděkování za velmi dobře organizovaný zájzd. Jsem přesvědčena, že celá naše 23 členná skupina velmi dobře ocenila jak zajímavý program zájzdu, tak velmi dobrou práci naší průvodkyně pí. Zábršové, která přestože 2 dny cestovala bez ztraceného zavazadla, nepřenášela své probémy na účastníky zájezdu. Během cesty nám poskytovala velké množství zajímavých informací o navštívených místech i o celém skotsku. Rovněž její organizační schopnosti byly na vysoké úrovni, takže lze říci, že po celou dobu zájezdu nedošlo k žádným nepříjemnostem. Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem, Jiřina Myšková

Dopis 29.7.2005
Vážení, v minulých dnech jsem se zúčastnila zájezdu do Skotska 16.7. - 22.7.2005. Vyřídila jsem vše přes CK Geops v Praze a teprve na letišti v Ruzyni jsem se dozvěděla, že zájezd pořádá Vaše cestvoní kancelář. Chci Vám proto poděkovat za krásný, pečlivě připravený zájezd po Skotsku. Hlavně musím zdůraznit bezvadnou službu průvodkyně paní Zábršové, která se na zájezd tak perfektně připravila. Cestou nás poučila o všem, co se Skotskem souvisí a dobře se o vše, i se skotským panem řidičem, postarala. Ještě jednou děkuji, že prostředictvím Vaší CK jsem si uskutečnila dávný sen - vidět Skotsko. Přeji, aby se Vaší CK i dále dařilo organizovat tak krásné zájezdy. Srdečně zdraví Zdeňka Kadeřábková

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,3 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Simona Piskláková - Skotsko - autobusem (14.07.2017 - 25.07.2017)
Hodnoceno: 02.09.2017

Hotel 8 Strava 8 Delegát 10 Doprava 10

excelentní zájezd, splnil vše, co jsem od něj čekala. Úžasná průvodkyně!! Mám jen slova chvály. Ubytování v soukromí a strava u nich je odvislá od typu lidí, to nikdo neovlivní,ale náladu mi to nezkazilo. Díky !!

Veronika Hrustičová - Skotsko - autobusem (14.07.2017 - 25.07.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Všetko bolo geniálne zorganizované. Dostali sme neskutočné množstvo informácii od fascinujúcej pani delegátky Evičky. Odporúčam všetkým.

Martina Fabiánková - Skotsko - autobusem (14.07.2017 - 25.07.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10
Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video

Stonehenge

Anglie, Skotsko, Wales - autobusem

autokarem
snídaně
First minute
od 22 071,-
Clonmacnoise

Irsko - smaragdový ostrov - letecky

Praha letecky
snídaně polopenze
First minute
od 27 990,-
Skotsko - dudák

Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky

Praha letecky
snídaně
First minute
od 27 990,-
Stonehenge

Anglie, Skotsko, Wales - letecky

Praha, Brno letecky
snídaně
First minute
od 29 990,-