Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
8,9 Výborné 9 recenzí

Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky

EDINBURGH • ST. ANDREWS • SPEYSIDE • MALT WHISKY TRAIL • THURSO • ORKNEJSKÉ OSTROVY • LOCH NESS • FORT AUGUSTUS • OSTROV SKYE • STIRLING

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

- 
- 
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6400
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
15.09.2019 - 22.09.2019 11 713,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy (předpokládaný čas odletu 9:50) do Edinburghu (za příplatek transfer z Brna do Prahy), odpoledne první část prohlídky Edinburghu (dle příletového času). Večer transfer do hotelu u Edinburghu, ubytování.

2. den

Po snídani odjezd na poloostrov Fife do světově proslulého domova golfu, St. Andrews. Možnost návštevy muzea golfu nebo hradu ze 13. století s vyhlídkou na Severní moře, zříceniny kdysi nejvetší skotské katedrály, která dodnes svědčí o její středověké nádheře, nebo jen procházek starobylými uličkami. Odpoledne přejezd na východní pobřeží Skotska, zastávka v původně rybářské vesnici Stonehaven s malebným přístavem a u impozantního hradu Dunnottar, rozlehlé zříceniny vystavěné na skalisku 50 m nad mořem. Pohled na tento hrad každého uchvátí a patří k nejčastěji fotografovaným motivům ve Skotsku. Ubytování na východním pobřeží Skotska.

3. den:

Ráno odjezd k hradu Fyvie, který je nejlepší ukázkou skotské šlechtické architektury. Jeho pět věží uchovává památku na pět století skotské historie. Zastávka s venkovní prohlídkou hradu a jeho okolí. Dále průjezd oblastí Speyside, světově proslulou svými palírnami whisky. Tato trasa bývá nazývána Malt Whisky Trail a na mnoha místech spatříme kromě krásné krajiny i typické komíny palíren připomínající pagody. Samozřejmě nezapomeneme některou z palíren navštívit, abychom se dozvěděli něco o výrobě whisky a také ji ochutnali. Odpoledne přejezd do nejsevernější části Skotska na ubytování.

4. den:

Ráno odjezd do Thursa, nejsevernějšího města britského kontinentu. Pobyt v tomto letovisku na pobřeží a procházky starým městem, podél pobřeží po Victoria walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu, návštěva místního muzea. Fakultativně celodenní výlet na Orknejské ostrovy: Trajekt lodí a okružní jízda po ostrově s návštevou slavných prehistorických lokalit Skara Brae, Ring of Brodgar se slunečním kruhem z doby okolo roku 3.000 př. n. l., oblasti u vesnice Stenness s menhiry i hlavního centra ostrovu Kirkwallu se zajímavou architekturou a strmými uličkami. Návšteva ostrovu nabídne i možnosti pozorování jedinečné flóry a fauny, ať již během trajektu či okružní jízdy a upoutá svou atmosférou blízkou návšteve norských fjordu. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a návrat na ubytování. Večeře v hotelu. (V případě špatného počasí či změn jízdního řádu trajektové přepravy si vyhrazujeme právo upravit program tohoto dne).

5. den:

Odjezd k jezeru Loch Ness, projíždka kolem jezera se zastávkou u zrícenin hradu Urquhart s nezapomenutelnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Návšteva malebného městečka Fort Augustus s opatstvím, krásným výhledem na jezero Loch Ness a zajímavým systémem zdymadel na Kaledonském kanále nazvaném Neptunovo schodište. Možnost projíždky po jezeru Loch Ness. Odjezd na ubytování.

6. den:

Celodenní výlet na ostrov Skye, ostrov s úchvatnou přírodní scenérií i bohatou historií. Zastávka u hradu Dunvegan, kde je při příznivém počasí možno odjet i do laguny, v níž žije asi 300 tuleňů. Dále návštěva hlavního města ostrova Portree s malebnou řadou barevných domů na pobreží zátoky a projíždka po jihovýchodním pobřeží ostrova. Trajekt na pevninu a návrat na ubytování.

7. den:

Průjezd čarokrásnou skotskou krajinou s vysokými horami, říčkami, vodopády i vřesovišti. Zastávka ve Stirlingu, bývalém královském měste s mohutným hradem. Procházka malebnými uličkami starého městečka. Po poledni odjezd do Edinburghu. Odpoledne prohlídka města – hrad se skotskými korunovačními klenoty, hlavní třída starého města Royal Mile, zámek Holyrood House – skotské sídlo anglické královny, Scotch Whisky centrum, Skotská národní galerie aj. Podvečerní procházka centrem Edinburghu, možnost posezení v typických skotských hospůdkách se skotskou hudbou. Večer odjezd na ubytování u Edinburghu.

8. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy. (Předpokládaný přílet do Prahy 9:20 - za příplatek transfer z Prahy do Brna).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Edinburghu a zpět vč. tax
• dopravu autobusem ve Skotsku
• trajekt z ostrova Skye
• 7× ubytování ve 2–3* hotelech
• 7× snídaně a 2× večeře (3. a 4. den)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6 400 Kč
• 2× večeře (1. a 2. den) 1 000 Kč
• fakultativní výlet na Orknejské ostrovy 1 800 Kč
• transfer k odletu Brno–Praha–Brno 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 90 GBP.

Doprava

Doprava do Anglie a zpět je zajištěna leteckou společností Easy Jet.
Předpokládaný letový řád:

Praha - Edinburg 9:50 - 11:15, Edinburg - Praha 6:00 - 9:20


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně zájezdu je odbavení s příručním zavazadlem na osobu, které musí mít rozměry 56cm x 45cm x 25cm do 10 kg a odbavené zavazadlo do 20 kg.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 1.8.2017
Dobrý den,děkuji za fantastický zájezd do Skotska...bylo to úchvatné, skvělá parta v autobude, skvělý pan průvodce, i když jsme se o něho občas báli:-)
Vřele budu doporučovat dále a ráda s vámi opět někam pojedu. díky moc Lucie Niklová


Mail doručen: 2.8.2016
Dobrý den, v neděli večer jsme se vrátili ze zájezdu č. 23325 do Skotska. Moc se nám to líbilo, proto Vám chci touto cestou poděkovat. O kvalitu zájezdu se valnou měrou zasloužil přidělený vedoucí zájezdu pan Petr Pošepný. Byl velmi kompetentní a profesionální, a to ať se to týkalo organizace, veškerých aktuálních provozních informací, či seznamování s historickými skutečnostmi. Myslím, že všichni jsme se s ním cítili velmi dobře, protože všechno vyřídil, domluvil, byl pořád v dobré náladě a choval se jako gentleman a mediátor i v situacích, které by jinak mohly hrozit konfliktem (např. při pozdních příchodech některých účastníků zájezdu). Prostě se o nás staral tak výborně, že jsme si říkali, jestli se po zájezdu budeme ještě umět chovat samostatně :-)
Jedinou kaňkou na celém zájezdu bylo ubytování na poslední noc v Edinburghu Myslím, že se hotel jmenoval Northumberland (?) Bydlela jsem s manželem v pokoji č. 2. Vše značně omšelé. Špatně splachoval záchod (to probírali i ostatní u snídaně), koupelna byla jaksi vestavěná (asi dost dávno) mrňavá. Když se člověk potřeboval osprchovat,
tak si věci na oblečení a hyg. potřeby a ručník musel položit na záchod a do umyvadla. Když si můj muž večer sedl na postel, ujela s ním matrace o půl metru, tak jsme si měli příležitost prohlédnout postel, jak je podomácku vyrobená... Snídaně byla prý "kontinentální": marmelády a máslo, káva, čaj a toustový chleba, na jehož opečení se čekalo u dvou historických toustovačů v dlouhých frontách. Každý byl na 4 plátky chleba, přičemž jeden se neopekl vůbec, druhý jen z jedné strany a třetí se připálil. Čtvrtý nevím, to jsem nezkoušela. Píšu Vám to proto, abyste měli informaci pro příští rozhodování, který hotel vyberete. Kromě tady té poslední noci a snídaně byl opravdu celý zájezd výborný. Děkujeme :-) zdraví Alena Nehudková

Mail doručen: 4.8.2015
V neděli jsme se vrátili za zájezdu A105-15 do Skotska (Orkneje). Rád bych Vám poděkoval za perfektně připravený zájezd a krásně strávený týden. Průvodkyně pí.Simona Kárníková byla skvělá a její znalosti Anglie a Skotska byly obdivudodné. Paní Kárníková se všem maximálně věnovala a vše ihned vyřizovala ke spokojenosti všech Vašich klientů. Moc se nám tam s manželkou líbilo a jistě s Vámi rádi pojedeme do jiných destinací. Děkujeme Vladimír a Alena Beranovi

Mail doručen: 4.8.2014
Dobrý den, ve dnech 20.07.-27.07.2014 jsme se zúčastnily poznávacího zájezdu do Skotska, který pořádala naše oblíbená CK EMMA. Výborně připravený zájezd ještě umocňoval vynikající průvodce p.Petr Pošepný. Děkujeme Jurochová, Karásková, Pěgřimová, Záškolná

Dopis doručen: 10.8.2005
Ve dnech 16.-22.července 2005 jsem se zúčastnila leteckého zájezdu do Skotska. Vzhledem k tomu, že poznávací zájezd byl pořádán Vaší cestovní kanceláří, dovolte mi, abych Vám touto cestou vyjádřila svou maximální spokojenost a poděkování za velmi dobře organizovaný zájzd. Jsem přesvědčena, že celá naše 23 členná skupina velmi dobře ocenila jak zajímavý program zájzdu, tak velmi dobrou práci naší průvodkyně pí. Zábršové, která přestože 2 dny cestovala bez ztraceného zavazadla, nepřenášela své probémy na účastníky zájezdu. Během cesty nám poskytovala velké množství zajímavých informací o navštívených místech i o celém skotsku. Rovněž její organizační schopnosti byly na vysoké úrovni, takže lze říci, že po celou dobu zájezdu nedošlo k žádným nepříjemnostem. Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem, Jiřina Myšková

Dopis doručen: 29.7.2005
Vážení, v minulých dnech jsem se zúčastnila zájezdu do Skotska 16.7. - 22.7.2005. Vyřídila jsem vše přes CK Geops v Praze a teprve na letišti v Ruzyni jsem se dozvěděla, že zájezd pořádá Vaše cestvoní kancelář. Chci Vám proto poděkovat za krásný, pečlivě připravený zájezd po Skotsku. Hlavně musím zdůraznit bezvadnou službu průvodkyně paní Zábršové, která se na zájezd tak perfektně připravila. Cestou nás poučila o všem, co se Skotskem souvisí a dobře se o vše, i se skotským panem řidičem, postarala. Ještě jednou děkuji, že prostředictvím Vaší CK jsem si uskutečnila dávný sen - vidět Skotsko. Přeji, aby se Vaší CK i dále dařilo organizovat tak krásné zájezdy. Srdečně zdraví Zdeňka Kadeřábková

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 7,9 Strava 8,3 Delegát 9,8 Doprava 9,6

Karel Žáček - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (22.07.2018 - 29.07.2018)
Hodnoceno: 14.09.2018

Hotel 8 Strava 8 Delegát 10 Doprava 10

Jarmila Hamplová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (22.07.2018 - 29.07.2018)
Hodnoceno: 14.09.2018

Hotel 5 Strava 7 Delegát 10 Doprava 10

Ubytování i stravování bylo velmi rozlišné. Někdy super, někdy horší. Co se týče pana průvodce, řidiče i kvality autobusu bylo vše výtečné.

Eva Šírová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (22.07.2018 - 29.07.2018)
Hodnoceno: 13.09.2018

Hotel 8 Strava 8 Delegát 9 Doprava 9

Během zájezdu nám přálo i počasí. Vše jsme viděli bez deštníků a pláštěnek. Navštívili jsme hrady a místa , ze kterých na nás "dýchaly " dějiny . Průvodce výborný, znal nejen dějiny, ale i současnost. O všem nás informoval i přes počáteční indispozici hlasivek. Líbila se mi i výprava za tuleni, ikdyž jsme na zpáteční cestě zažili sprchu z vln a byli jsme totálně mokří. Zdálo se nám, že obsluha lodě nás do vln nořila občas úmyslně. I přes to to byl hežký zážitek.
Eva Šírová.

Petr Egert - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (23.07.2017 - 30.07.2017)
Hodnoceno: 29.08.2017

Hotel 8 Strava 9 Delegát 10 Doprava 9

Dobrý den,
líbil se nám program zájezdu, byl dodržen. Provodce pan Pošepný je výborný, hodně zná a také umí vytvořit přátelskou atmosféru mezi účastníky zájezdu. Celkově jsme byli spokojeni. Je možné, že někteří naši známí, kteří slyšeli od nás vyprávění o tomto zájezdu, budou účastníky zájezdu do Skotska v příštím roce.
S pozdravem
Petr a Jitka Egertovi

Dagmar Chlupová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)
Hodnoceno: 13.10.2016

Hotel 7 Strava 7 Delegát 9 Doprava 8

Daniel Schön - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)
Hodnoceno: 25.09.2016

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Barbora Černá - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)
Hodnoceno: 22.09.2016

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Dobrý den. Zájezd byl skvěle připravený, naplánovaný. I počasí bylo nad očekávání. Prostě skvělé! Jedinou malou připomínku mám k ubytování a stravě poslední den v Edinburgu. Výhodou ubytování ale byla autobusová zastávka před hotelem, cca 15 minut od středu města. Takže něco za něco.

Alena Jičínská - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)
Hodnoceno: 22.09.2016

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

zájezd byl prostě úžasný, průvodce fantastický, Skotsko - jednička :)) Děkuji všem účastníkům zájezdu za bezva
atmosféru a panu průvodci za organizaci.

Lada Čaňová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)
Hodnoceno: 22.09.2016

Hotel 7 Strava 8 Delegát 10 Doprava 10

LOCH NESS: ubytování slabší, ale bylo to vyváženo výbornou večeří...
doporučení: pokusit se sjednat ubytování někde poblíž trasy Stirling - Edinburgh na 6.den programu,
protože při zpáteční cestě z ostrova SKYE jsme opět objížděli jezero Loch Ness (cesta tam+zpět).

Jinak naprosto vynikající, velmi pestrý program. Tomu dávám hodnocení 10.
Velké poděkování našemu průvodci panu Petru Pošepnému, který se zasloužil o hladký průběh zájezdu svými zkušenostmi, organizací, ochotou vše zařídit a v neposlední řadě výbornou angličtinou.

Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video